Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №634 від 19.12.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Журналістське розслідування

Рівненський “доктор Пі”,

Рівненський “доктор Пі”,

або Як псевдонауковці знущаються з освіти та науки

У травні 1993 року в Українському інституті інженерів водного господарства (нині ­ Національний університет водного господарства та природокористування) з’явився новий “академік” ­ член­кореспондент Академії педагогічних наук України Станіслав Михайлович Гончаров, який, відповідно до поданої ним копії атестату члена­кореспондента Академії педагогічних наук України (ЧК № 000077), був обраний загальними зборами Академії педагогічних наук України від 15 травня 1993 р. № 36/4К. Двадцять років він успішно експлуатує створену ним легенду про своє “член­кореспондентство”, отримуючи відповідну пошану, посади, доплати, премії, нагороди.

Протягом цього періоду Гончаров С.М. підписує з трьома ректорами (Вознюк С.Т., Кравець С.В., Гурин В.А.) конт­ракти про зайняття тої чи іншої посади (завідувача кафедри, декана, професора), позиціонуючи себе, передовсім, як члена­кореспондента Академії педагогічних наук України. Навіть більше ­ під члена­кореспондента АПН України в університеті створюється Школа педагогічної майстерності, яка так і не отримала ліцензії на здійснення освітньої діяльності, але через неї пройшло понад 300 викладачів НУВГП (бо це вважалось необхідною умовою при обранні за конкурсом чи укладанні конт­ракту, у вимогах до викладацького складу при ліцензуванні та акредитації).

Згідно з навчальним планом, у школі дисципліни “Вища освіта і Болонський процес”, “Психологія і педагогіка вищої школи”, “Педагогічний менеджмент” і викладав так званий “член­кореспондент АПН України” Гончаров С.М. ­ людина, яка не мала і не має ніякої педагогічної чи психологічної освіти, доцент та професор кафедри сільськогосподарської меліорації, кандидат технічних наук.

Найбільшу підтримку діяльність “члена­кореспондента АПН України” Гончарова С.М. мала в період, коли ректором був Гурин В.А., який став у цей час співавтором “педагогічних” напрацювань Гончарова С.М. Як “вершина досягнень на педагогічній ниві” видається монографія Гончарова С.М. та Гурина В.А. “Кредитно­модульна система організації навчального процесу: методичні аспекти” (Рівне: НУВГП, 2008, 626 с.). За цю монографію Гурин В.А. обирається “Людиною року” в університеті, його портрет першим висить на Дошці пошани у вестибюлі головного корпусу перед входом до приймальні ректорату. І кожен день Гурин В.А. міг себе бачити на портреті, як “Людину року”.

Спеціально під “навчання” викладачів у Школі педагогічної майстерності створюється “Бібліотека викладача”. Та виявляється, що викладач один ­ все той же Гончаров С.М., “член­кореспондент АПН України”.

Щорічно під авторством Гончарова С.М., який не забуває до цього залучати діючих на той час проректорів та ректора Гурина В.А., за кошти університету видається “педагогічна” література: “Основи педагогічної праці”, “Вища освіта України і Болонський процес”, “Форми і методи організації навчального процесу в кредитно­модульній системі” тощо. Викликає здивування те, як написані ці монографії та навчальні посібники, але це ­ окрема тема, до якої ми ще повернемося.

Особливо акцентуємо на такому важливому моменті: у всіх цих “педагогів­психологів” взагалі немає наукових статей з теми дослідження, за яке вони взялись, у провідних наукових фахових виданнях з педагогіки та психології. Все, що опубліковано, ­ це тільки в межах видавництва НУВГП і за рахунок НУВГП. Кожен з них отримував гонорари за “видатні” публікації, а Гончаров С.М., як член­кореспондент АПН України, ще й обирається почесним професором НУВГП.

Викликає здивування, що ні в кого за стільки років не виникло сумнівів, як кандидат технічних наук з сільськогосподарських меліорацій, який до 1993 року взагалі не мав ніяких публікацій з педагогіки та психології, міг бути обраним членом­кореспондентом АПН України.

Відповідно до Статуту АПН України, членами­кореспондентами Академії обираються доктори наук (і тільки доктори!) з числа осіб ­ громадян України, які підготували та видали визначні наукові праці з педагогіки та психології (які ще сільськогосподарські меліорації?!!). Ні в кого не вистачило часу зайти на сайт Національної академії педагогічних наук України та подивитися, чи є серед поважних науковців наш “член­кореспондент” Гончаров С.М.? І де, крім НУВГП, ще знають такого “видатного науковця”?

Перші, хто за Гончарова С.М. не чули і ніколи його в очі не бачили (попри те, що щорічно проводяться збори Академії), ­ сам Президент НАПН України, академік Кремень В.Г., перший віце­президент, академік Луговий В.І., академік­секретар відділення Вищої школи Євтух М.Б.

І на закінчення. Хто в Україні цитує, знає і посилається на роботи рівненських “педагогів­психологів”? Хто буде відповідати за фінансові втрати університету на розкрутку псевдоакадеміка АПН України, за моральну шкоду та знущання з освіти та науки з боку псевдонауковців???

Передрук з сайту 0362.ua

19.12.2013Іван ПІДКОВА


Переглядів: 835

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 13.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22471)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18422)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15454)
• Допомога під час карантину [967] (15428)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15169)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15034)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14970)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14920)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14897)
• Живи до ста! [965] (14839)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14800)
• Бюджет і ми… [965] (14777)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14650)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14619)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14501)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14444)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14094)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14063)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (143)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (50)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (46)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (43)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (43)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (43)
• Проблеми з пам’яттю: (42)
• Фундучна картопля (41)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (41)
• Чи можна нагрівати мед? (40)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (29)
• Рецепт домашніх патчів (29)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (28)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (27)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (26)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"