На виставці були представлені 24 роботи ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка, виконаних відомим художником, найстаршим рівненським членом Національної спілки художників України Євгеном Васильовичем Чорним. Паралельно з ілюстраціями були представлені вишиті портрети Тараса Шевченка, виконані в різні роки мешканцями Рівненщини.
Тема творчості Тараса Шевченка зацікавила Євгена Чорного ще в дитинстві. Вперше ілюстрації творів Великого Кобзаря були представлені автором у 1964 році під час обласної художньої виставки митціваматорів, присвяченої 150річчю від дня народження Шевченка. Нині у свої 78 років художник не полишає цю тему та активно створює нові сюжети.
Серію, присвячену Шевченку, я створював останні півроку, розповідає Євген ЧОРНИЙ. На основі відомих поетичних творів Великого Кобзаря я малював сюжети, які виконані у техніці пастель. Під картинами я вказував, які саме рядки надихнули мене на створення сюжету. Багато з краєвидів я замальовував на Рівненщині, звісно, шукав такі види, які відповідали б тому часу, коли жив та творив Шевченко. Деякі пейзажі малював на Горині, на одній з картин зображено Берестечко. У колекції є шість робіт, на яких можна побачити сучасні сюжети Рівненщини, але теж присвячені рядкам Шевченка. На виставці присутня робота, яку я намалював ще у 2001 році та присвятив чорнобильській трагедії. До цієї картини я взяв рядки Шевченка “Ой чого ти почорніло, зелене поле”. Повна серія, яку я раніше, ще в лютому цього року, представив у виставковій залі Національної спілки художників України, складається з 31 картини, але тут усі роботи не вмістилися. Далі мені запропонували виставити цю серію робіт у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
Коли українці зображали свою долю, передаючи смуток, печаль і любов, то в більшості вишивали червоними і чорними нитками, розповідає заступник начальника управління освіти рівненського міськвиконкому Катерина СИЧИК. Тому на виставці вишитих портретів Шевченка переважно присутні червоний та чорний колір. Можна сказати, що якоюсь мірою Шевченко теж “вишивав” долю українського народу у власних віршах та картинах. За ініціативою товариства “Просвіта” виставка “Вишитий Тарас” проводиться у нашому місті вдруге. Автори вишитих портретів діти, батьки, вчителі, небайдужі рівняни, які свою любов та вміння передавали у вишитих портретах Шевченка. На виставці представлені 54 вишиті портрети із зображенням Тараса Шевченка, серед яких 8 текстів “Заповіту” та 7 вишивок ілюстрацій до творів Шевченка. Найстаріша робота, представлена на виставці, датується 1954 роком. Ми не є байдужими і надалі будемо працювати для того, аби усе надбання та творчість Тараса Шевченка були відображені в серцях та душах дітей та педагогів. У цьому є певна виховна мета для підростаючого покоління.
На виставці також були озвучені міські заходи з нагоди 200літнього ювілею Т.Г.Шевченка.
Ситуація в країні внесла власні корективи, ми можемо відмінити усе, але тільки не святкування 200річчя Тараса Шевченка, повідомила заступник міського голови Галина КУЛЬЧИНСЬКА. З 3 березня на усіх телеканалах Рівного починається телепроект “Весна починається з Шевченка”. Цьогорічна особливість телепроекту полягає в тому, що на екрані ви не побачите жодного керівника міста. Телевізійний формат для читання віршів Шевченка ми максимально віддали людям, які стояли на рівненському та київському Майданах. 6 березня в музичнодраматичному театрі відбудеться концерт Національної капели бандуристів України імені Майбороди. 9 березня з самого ранку розпочнеться поетичний марафон, під час якого молодь з загальноосвітніх закладів зі сцени читатиме вірші Шевченка. За задумом старшокласників, півтори тисячі учнів хочуть одночасно прочитати “Заповіт”, який буде присвячений “Небесній сотні”. І ще однією особливістю святкування буде те, що на сцені буде розміщений великий банер молодого Шевченка, який у вигляді мозаїки буде складатися з 1500 фото облич рівнян. Серед цих портретів будуть рівняни, які брали участь у Шевченківських читаннях, активна молодь, вчителі, освітяни. Розмір банера буде сягати трьох з половиною на чотири з половиною метри.