- Рівненська область - перша область, яка на новій методологічній основі, що використовується в Європейському Союзі, розробляє стратегію до 2020 року, - зазначив заступник керівника проекту Європейського Союзу “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні” Юрій ТРЕТЯК. – Соціально-економічний аналіз, який підготувала Рівненська обласна адміністрація, обласна рада та члени робочої групи, дозволяє подивитися на стан справ в області об`єктивно. Завдяки створенню стратегії можна буде забезпечити сталий розвиток Рівненської області.
Як зазначив заступник голови Рівненської ОДА Тарас Пустовіт, завдяки стратегії розвитку в область залучатимуться нові інвестори, які повинні забезпечити сталий розвиток Рівненщини, а ресурсів для розвитку в краї достатньо. Це випливає вже з першої аналітичної частини стратегії.
- Під час підготовки матеріалів ми максимально брали порівняльні характеристики області та України і диференціацію тих чи інших показників у розрізі регіонів області, - підкреслив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації, секретар обласної групи Ігор ТИМОШЕНКО. – Першим важливим показником є демографічна ситуація. За останні шість років на Рівненщині спостерігається постійний природний приріст населення. А отже, згодом необхідні будуть ефективні заходи зі збільшення кількості робочих місць та підвищення заробітної плати, сприяння розвитку підприємництва. Також варто взяти до уваги, що область є промислово-аграрним регіоном з розвиненою сферою обслуговування. Ми маємо 26 відсотків промисловості в показниках валової доданої вартості, 17 відсотків становить сільське господарство. Все інше – це сфера послуг: транспорт, торгівля, освіта, охорона здоров`я та будівництво.
У нас 490 тисяч осіб зайняті в сфері економічної діяльності, з них у промисловості зайнято 64 тисячі осіб. Водночас біля 30 відсотків мешканців області зайнято у торгівлі, готельному, ресторанному бізнесі. Тоді як в освіті - 10 відсотків мешканців області, а в охороні здоров`я – 7. Як бачимо, промисловість не являється визначальною у зайнятості населення, тому стратегічним завданням якраз і є розвиток промисловості, адже створення одного робочого місця у цій галузі дає можливість створити не менше двох робочих місць у всіх суміжних галузях. Отже, для Рівненщини є надзвичайно важливим максимальне залучення інвестицій саме у виробничий сектор.
Члени робочої групи зауважують, що праця над стратегією розвитку триває, і свої пропозиції може надати кожний, а ознайомитися з першими результатами роботи над стратегією можна в мережі Інтернет.