За інформацією організаторів акції, тендери на закупівлю ліків за державний кошт у 2014 році повністю провалені державою. За 16 днів (із відведених 21) Кабінетом Міністрів України на термінову закупівлю ліків для важкохворих українців Міністерство охорони здоров’я спромоглось закупити лише 6 відсотків від необхідної кількості медикаментів. Домовленості були досягнуті лише по 17 позиціях із 296 лотів, які повинно закупити міністерство цього року. Це означає, що хворі на онкологію, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити, фенілкетонурію, муковісцидоз, пацієнти, які потребують гемодіалізу, та з іншими смертельними недугами, покинуті державою напризволяще.
Підтримали акцію й у Рівному. За словами місцевих її організаторів, на Рівненщині заручниками загальнодержавної ситуації стали понад шість тисяч людей. Зранку у вівторок громадські активісти, які представляють таку категорію краян, влаштували з гаслами пікет навпроти входу в приміщення Рівненської обласної державної адміністрації та розстелили посередині жалобне полотно, яке мало асоціювати невжиття заходів із вирішення проблеми зі смертю важкохворих людей. Згодом на полотно лягли кілька учасників акції. Це мало символізувати раптову смерть, яка чекає будь-кого з важкохворих людей у тому разі, коли вони не отримають ліків.
Із протестувальниками зустрівся заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук і пообіцяв, що підпише звернення, яке вони ініціюватимуть.
Згодом представники протестувальників разом із чиновниками зайшли у приміщення ОДА та спробували сформулювати офіційний документ-звернення. Одна з пропозицій – передати функції із проведення тендерів для закупівлі ліків важкохворим людям із відомства Міністерства охорони здоров’я до ДСНС України, де існує спрощена система закупівлі ліків.
Як кажуть фахівці, у “верхах“, як правило, реагують на подібні пропозиції, коли вони надходять у вигляді звернень не від виконавчої влади, а від представницької. Тобто від депутатського корпусу, який представляє територіальну громаду всього регіону.
Голова Рівненської облради Михайло Кириллов, як повідомив він у розмові з журналістами, готовий підтримати пропозицію. На запитання кореспондента “Рівне-Ракурса“ про те, що буде, коли до неї в уряді не прислухаються, Михайло Кириллов відповів:
“Треба брати на себе відповідальність – плювати на тендерні процедури і робити справу“.
Правда, про те, хто саме має “плювати“ (виконавча чи представницька влади регіону) посадовець не уточнив.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |