-Відомий філософ Вольтер випивав до 50 чашок кави в день, в свою чергу представник французького реалізму Оноре де Бальзак щодня коштував близько 60 чашок кави. Іншими “фанатами” кави були композитор Людвіг ван Бетховен, який заварював каву рівно із 64 зерен та ще один філософ Жан-Поль Сартр, який годинами смакував каву з однієї і тієї ж чашки у “Cafe de Flore”. Ще однією “кавовою зіркою” можна назвати імператрицю Катерину ІІ, на одну чашку якої приходилось 81,9 г. кави, а це 4 чайні ложки.
- Письменник Віктор Гюго використовував її як фарбу для своїх картин, художник-сюрреаліст Сальвадор Далі бачив естетичну красу у проливанні її на сорочку, а письменниця та феміністка Жорж Санд вважала, що її найкраще готує композитор Фридерік Шопен.
- Крапля кофеїну вбиває равлика. Кофеїн можна використати в якості екологічно чистого пестициду для знищення равликів і слимаків. Міцна кава спочатку робить їхні рухи безладними, а потім вбиває.
- Кава псує смак печива. Виявляється, смак печива в 11 разів краще розкривається, якщо його запивати молочними напоями, а от гаряча кава “змиває” всі відчуття раніше, ніж людина встигає натішитися десертом.
- Маленькі мішечки з кавовими зернами рекомендується класти в шафи з одягом – вони не тільки додають речам аромат, але і відлякують міль.
- Якщо в шерсті вашого домашнього улюбленця оселилися блохи – спочатку вимийте його засобом від бліх, а потім натріть кавовою гущею та ретельно змийте її. В результаті отримаєте вихованця з шовковистою шерстю і приємним запахом.
- Термін “Американо” з’явився під час Другої Світової Війни. Браві американські солдати не могли пити міцний європейський кави і просили розбавити його водою.
- В Японії вважають, що користь організму приносить не тільки вживання кави всередину, але і ванни з кави, секрет приготування яких майстри зберігають у таємниці. Відомо лише, що кавову масу, налиту у ванну, нагрівають до 65 градусів, лежати в ній потрібно не менше двадцяти хвилин. Ефект – підвищується життєвий тонус і зникає втома. Ці процедури настільки популярні в Японії, що існує мережа кавових саун, у яких є не тільки ванни, але і басейни з кавою.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |