Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №740 від 11.01.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс культури і освіти

“Іронія долі або з легкою парою!”

“Іронія долі або з легкою парою!”

Ельдар Рязанов з дитинства мріяв про море, він просто марив безкрайніми морськими просторами. Коли після закінчення десятирічки прийшла пора, визначатися на життєвому шляху, Ельдар не роздумував ні секунди - написав і відправив заяву в Одеське морехідне училище. Однак відповіді він так і не отримав. І тоді Ельдар, можна сказати, майже випадково, вирішив вступити на режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії (ВДІК). І вступив. А в 1950-му закінчив інститут, представивши на розгляд атестаційної комісії свій дипломний проект - знятий спільно з однокурсницею Зоєю Фоміною документальний фільм “Вони вчаться в Москві”. Так починав свій шлях у світ кіно один з найвідоміших і улюблених народом кінорежисерів.

П’ять з гаком років Ельдар Рязанов відпрацював у кінодокументалістиці. Зробив кілька фільмів, знімав сюжети для кіножурналів “Піонерія”, “Радянський спорт”, “Новини дня”. І прямо скажемо, особливої популярності не придбав. Ні, звичайно, в кінематографічному колі його знали, але звичайному глядачеві ім’я та прізвище Ельдар Рязанов нічого не казали. І раптом, в 1956 році - справжній прорив. На екрани виходить фільм “Карнавальна ніч”. Легка комедія, насичена музикою і піснями, припала глядачеві до душі. У кінотеатрах її подивилися майже 50 мільйонів людей - рекордний показник для радянського кіно. Знаменитий Ігор Ільїнський, який зіграв роль бюрократа Огурцова, ще раз підтвердив право називатися великим артистом, а молоденька дебютантка Люда Гурченко в одну мить стала кінозіркою. Чимала частка слави дісталася і режисерові – про Ельдара Рязанова дізналася вся країна. Але мало хто знав про те, що якби не наполегливість метра радянського кіно Івана Олександровича Пир’єва, то фільм навряд чи було б знято. Ельдар Рязанов чотири рази починав зйомку “Карнавальної ночі” і чотири рази від неї відмовлявся, але Пир’єв, який звернув увагу на молодого режисера, коли той ще вчився у ВДІКу, буквально змусив Рязанова закінчити зйомку.

Після “Карнавальної ночі” кожен фільм Ельдара Рязанова ставав подією. Глядачам достатньо було побачити ім’я Ельдара Рязанова на афіші, і вони знали: цей фільм потрібно обов’язково подивитися. “Дівчина без адреси”, “Людина нізвідки”, “Гусарська балада”, “Бережися автомобіля”, “Неймовірні пригоди італійців в Росії”, “Службовий роман”, “Гараж”, “Вокзал для двох”, “Забута мелодія для флейти”, “Небеса обетовані”. І звичайно, “Іронія долі, або з легкою парою!”. Фільм не просто популярний і улюблений глядачем, фільм, що став поряд з Дідом Морозом, ялинкою, шампанським та салатом олів’є, неодмінною частиною Нового Року, найпопулярнішого в народі свята, одним з атрибутів новорічного культу.

Лірична комедія “Іронія долі ...”, написана Ельдаром Рязановим спільно з відомим драматургом Емілем Брагінським (вони, до речі, у співавторстві написали більшість сценаріїв до фільмів Рязанова), з успіхом йшла в провінційних театрах. Історія про те, як якийсь громадянин напередодні Нового року, добре “посидівши” з друзями в московській бані, на ранок виявляється в Ленінграді з двома рублями в кишені і березовим віником у руках, глядачеві подобалася, а головний герой незмінно викликав симпатію. Але в Москві цю п’єсу ставити забороняли через нібито “пропаганду пияцтва і розпусти”. А вже коли мова зайшла про те, щоб зняти телефільм, тут телевізійні начальники стали грудьми на захист “моральних засад суспільства”. Але несподівано картину врятував найголовніший теленачальник, тодішній голова Держтелерадіо Сергій Лапін.

“Женя Лукашин - Андрій Миронов, Надя - Світлана Немоляєва, Іполит - Олег Басилашвілі ...”. Побачивши такі титри до “Іронії долі ...”, глядач напевно б здивувався. А адже саме таким перед початком зйомок бачив акторський склад Ельдар Рязанов. Але ... Як тільки починаються кінопроби, разом з ними починаються і “муки режисерські”. Миронов, при всій його геніальності, на роль Лукашина не підходив. “Почалася кінопроба, - згадував Ельдар Олександрович. - Миронов, ховаючи очі, соромливо вимовляв такі репліки: “А я у жінок ніколи не користувався успіхом ... ще зі шкільної лави ... Була у нас дівчинка - Іра ... Щось у ній було ... Я в неї ще у восьмому класі ... як тоді говорили ... закохався ... А вона не звертала на мене ну ніякої уваги ... Потім, уже після школи, вона вийшла за Павла “. Але чомусь відчуття правди життя, віри в акторську переконливість не виникало ... Повірити в те, що якась невідома Іра могла нехтувати таким хлопцем, як Миронов, було неможливо ... ”. У підсумку Рязанов Миронову відмовив. Правда, без всяких проб запропонував роль Іполита. Але тут вже затявся Миронов: “Або Лукашин, або ніхто”. Незважаючи на легкий конфлікт, режисер і актор залишилися друзями, але в “Іронії долі ...” Андрій Миронов так і не знявся.

Давним-давно пора починати зйомки, а виконавця головної ролі як не було, так і немає. Помічник Рязанова буквально від відчаю запропонував спробувати на роль Лукашина не надто відомого тоді актора Андрія Мягкова. Перша ж проба показала - Женю Лукашина буде грати Андрій Мягков. Правда, і тут була своя заковика. У ті часи одного бажання режисера і актора було мало, артиста на роль повинен затвердити худрада. А до “Іронії долі ...” Андрію Мягкову “пощастило” зіграти дуже “характерні” ролі - Герцена, письменника Аркадія Гайдара і, нарешті, самого Володимира Ілліча Леніна у фільмі “Надія”. У тому що його не затвердять на роль Жені Лукашина, Андрій Мягков був упевнений на всі сто відсотків - після таких персонажів Мягкову належало зіграти людину, яка значну частину фільму перебуває, скажімо так, в не дуже тверезому стані, а потім зраджує своїй нареченій. Але Мягкова, на щастя, затвердили. І ця роль стала однією з найкращих і значущих не тільки в кар’єрі артиста, але й в історії всього радянського кіно.

Одну проблему режисер вирішив. Труднощів з вибором актриси на головну жіночу роль було навіть більше, ніж з роллю Жені Лукашина. Десяток актрис, сотні проб, і все безрезультатно. “Все актриси працювали чудово, точно, талановито, - розповідав Ельдар Рязанов. - Але особисті якості актрис ... не збігалися з властивостями героїні. Одна вражаюче грала почуття та була дещо вульгарна ... Скоріше, вийшла б історія про одноденну інтрижку. Іншу зрадив кіноапарат ... Чарівність неправильних рис обличчя пропало, і залишилася одна некрасивість ... Третя виявилася начисто позбавленою гумору ... А терміни зйомок невблаганно наближалися! І тут мені згадалася актриса з досить посереднього польського фільму “Анатомія кохання”. Я зберіг у пам’яті її ім’я та прізвище - Барбара Брильська ... ”.

Треба сказати, що вибір Ельдара Рязанова у колег-кіношників викликав подив. В “Іронії долі ...” хотіли зніматися кращі актриси радянського кіно, а Рязанов раптом вибрав на головну роль полячку. А жіноча половина акторського цеху відверто ревнувала Брильську, деякі актриси говорили, що Рязанова нібито змусили взяти Барбару на роль Наді Шевельової. Звичайно ж, це не так. “Барбара продемонструвала дивовижну делікатність в інтимних сценах; в ній вгадувалася, як це не дивно, справді ленінградська інтелігентність, вона підходила за віком - роки актриси і героїні збігалися, - писав про Брильську Ельдар Рязанов у своїй книзі “Непідведення підсумків”. - За її чарівною зовнішністю відчувалася біографія, прожите життя, нелегка доля ... ”. Так що режисер знав, за що він вибрав польську актрису. Для зйомок “Іронії долі ...” на кіностудії “Мосфільм” виділили великий павільйон площею 600 кв. м. Тут розташовувалися і “квартири” головних героїв, і “лазня”, де проходила одна з початкових сцен фільму. Ця сцена, що стала класикою радянського кіно, доставила режисерові і акторам чимало клопоту. Дим, страшна спека, сперте вологе повітря, загалом умови пекельні. А в один зі знімальних днів у актора Білявського “трапився” день народження. Олександр Белявський, Андрій Мягков, Олександр Ширвіндт і Георгій Бурков вирішили, що оскільки їм за сценарієм все одно доведеться грати “теплу” компанію, то не гріх перед початком зйомок відзначити день народження одного і випити грамів по сто п’ятдесят. А далі - сцена в лазні, де актори пили пиво, причому справжнє. Горілка плюс пиво плюс спека - в якийсь момент актори “попливли”, хоча їм самим здавалося, що все в повному порядку. Рязанов, правда, не відразу помітив недобре, але потім буквально розлютився: “Стоп! - Закричав він. - Вони п’яні! ”. Рязанов страшно образився і зйомки в той день припинив. А наступного ранку з пристрастю обнюхував все бутафорські пляшки, в які замість горілки була налита вода. На цей раз актори з ретельністю зображували компанію на підпитку. Але що найцікавіше, у фільм увійшли кадри, зняті в той самий святковий день! Взагалі, курйозів і забавних випадків на зйомках було хоч відбавляй. Наприклад, коли Юрій Яковлєв, який виконував роль Іполита, в пальто і шапці заліз під душ, з крана текла крижана вода. Відчуття не з приємних, але хороший актор залишається хорошим актором в будь-якій ситуації. “О, тепленька пішла!” - зімпровізував Яковлєв, і так народилася одна з найзнаменитіших фраз фільму. А Алла Пугачова, наприклад, записувала одну з пісень до фільму 44 рази. Композитор Мікаел Таривердієв прослуховував запис, а вранці дзвонив співачці додому і говорив: “Не годиться! Приїжджай в студію ”.

Зйомки “Іронії долі ...” почалися в лютому 1975 року, а вже в червні картина була повністю змонтована, озвучена і готова до показу. Ще шість місяців довелося чекати, поки, власне кажучи, настане Новий рік, під який і планувалася прем’єра. Очікування це далося Рязанову нелегко - начебто картина готова, начебто все погоджено, але ж мало що могло прийти в голову телевізійним начальникам ... Заспокоївся Ельдар Олександрович тільки тоді, коли побачив у газеті телепрограму на 1 січня 1976 року. “18:00 - х/ф” Іронія долі, або з легкою парою! “”. І ось нарешті настали довгоочікувані 6:00 вечора, і фільм пішов в ефір ...

“Розповісти, що почалося після показу фільму, який одночасно дивилися сто мільйонів чоловік, непросто, - згадував Ельдар Рязанов. - Успіх стрічки виявився якимось глобальним. Наша картина відразу синхронно зажила у свідомості багатомільйонного народу”. Ельдар Рязанов згадував, що деякі захоплені телеграми, що прийшли на його адресу і на телебачення, були відправлені 1 січня 1976 о 21 годині 03 хвилини, тобто через три хвилини після завершення показу!

З тих пір “Іронія долі ...” і Новий рік - поняття нероздільні і однаково улюблені всім народом. Так було тоді, коли народ був “радянським”, а на телебаченні було всього три-чотири програми. Так це і сьогодні, хоча радянський народ з одного спільного дому роз’їхався по п’ятнадцяти окремих квартирах, а на пультах наших телевізорів не вистачає кнопок, щоб перебрати всі канали. Ми знаємо цей фільм напам’ять, але ми як і раніше любимо його ...

11.01.2016


Переглядів: 1339

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1196 від 21.11.2024p.
¤ 
Як допомогти своїй «щитовидці»?

Як допомогти своїй «щитовидці»?

Щитоподібна залоза виробляє гормони, які беруть участь у регуляції низки біохімічних процесів, у тому числі адаптації інтенсивності обміну речовин до потреб тіла в цей момент. Гормони щитоподібної залози діють на всі клітини тіла і впливають на такі процеси як робота серця, інтенсивність обміну речовин, ріст та інтелектуальний розвиток дітей, емоційну стабільність дорослих....

¤ 
Ворожий обстріл на Рівненщині:

Ворожий обстріл на Рівненщині:

поліцейські збирають докази

17 листопада країна-агресор вдарила ракетами по об’єкту критичної інфраструктури Рівненщини....

¤ 
У Рівному судитимуть паліїв автівок військовослужбовців

У Рівному судитимуть паліїв автівок військовослужбовців

Прокурори Рівненської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох жителів Рівненського району, яким інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, а також умисне знищення чужого майна шляхом підпалу, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 194 КК України)....

¤ 
З держбюджету для Рівненщини спрямують майже 33 млн грн на житло для ветеранів

З держбюджету для Рівненщини спрямують майже 33 млн грн на житло для ветеранів

32,8 млн грн додатково отримає Рівненщина для забезпечення житлом ветеранів, членів родин загиблих та інших людей, які постраждали від війни....

¤ 
У Рівному відремонтують дві зупинки коштом підприємців

У Рівному відремонтують дві зупинки коштом підприємців

Мова йде про автобусну та тролейбусну зупинки «Театральна Площа»....

¤ 
Кличко передав на передову дрони, РЕБи, генератори, обігрівачі та мікроавтобус

Кличко передав на передову дрони, РЕБи, генератори, обігрівачі та мікроавтобус

Віталій Кличко відправив захисникам на передову чергову партію необхідного обладнання, яке було придбано за небюджетні кошти. Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22356)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18336)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15379)
• Допомога під час карантину [967] (15330)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15099)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14962)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14882)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14837)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14823)
• Живи до ста! [965] (14776)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14720)
• Бюджет і ми… [965] (14707)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14588)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14542)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14438)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14372)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14028)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13994)

ТОП-15 свіжого номера:

• Мобілізація, ВЛК та рекрутинг. (177)
• Як допомогти своїй «щитовидці»? (50)
• Кличко передав на передову дрони, РЕБи, генератори, обігрівачі та мікроавтобус (45)
• У Рівному відремонтують дві зупинки коштом підприємців (45)
• Ворожий обстріл на Рівненщині: (44)
• У Рівному судитимуть паліїв автівок військовослужбовців (43)
• У Кричильському ліцеї провели «Розминку від чемпіона» (42)
• З держбюджету для Рівненщини спрямують майже 33 млн грн на житло для ветеранів (42)
• Вітаміни, які допомагають зупинити випадіння волосся (42)
• Чим натирають змішувач, щоб захиститися від нальоту? (42)
• Уродженця села Зоря Олексія Сича викликано у збірну України (41)
• Солодка історія, що змінила світ (41)
• Догляд за сухою шкірою (40)
• Вівсянка «Роше» (40)
• Маски для волосся від посічених кінчиків (39)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"