Тож відтепер вирощуванням чистопородних тварин – української чорно-рябої молочної породи – займатимуться репродуктори-підприємства “Україна” на Здолбунівщині та “Хлібороб” на Дубровиччині.
Водночас ДП “Дослідне господарство “Тучинське” Науково-виробничого центру “СОЯ” Національної академії аграрних наук України” Гощанського району підтверджено статус – племінний завод з розведення ВРХ абердино-ангуської породи.
Статус суб’єкта племінної справи також надано і підприємству “Рівнеплемсервіс” Рівненського району.
Загалом на Рівненщині працює 38 суб’єктів племінної справи у тваринництві, в тому числі – 22 племінні заводи та племінні репродуктори з розведення ВРХ, 4 племінні репродуктори з розведення свиней, по одному племінному репродуктору з розведення коней та птахів.
Також на Рівненщині функціонують 2 племінні підприємства, які займаються штучним осіменінням ВРХ. На Радивилівщині працює бджолорозплідник, а на Острожчині та Млинівщині – по одній племінній пасіці.
Крім того, в області діють 3 племінні репродуктори з рибництва. Зокрема, 2 підприємства у Дубенському та Радивилівському районах спеціалізуються на вирощуванні коропа, а рибне господарство, що у селі Святе на Здолбунівщині, – форелі райдужної.
Також в області працюють іподром та трендепо – установа, у якій займаються тренінгом та випробовуванням коней.