Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №786 від 24.11.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Зелене золото України

«Тричі щиро напоїв коріння буків і дубів своєю кров’ю молодою…»

«Тричі щиро напоїв коріння буків і дубів своєю кров’ю молодою…»

Сергій ІВАШИНЮТА: «Природа - це не тільки спадок наших предків, а й кредит, який ми беремо у нащадків»

З нагоди Дня працівників сільського господарства та за вагомі трудові досягнення президент України присвоїв почесне звання «Заслужений лісівник України» першому заступникові начальника - головному лісничому Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергію ІВАШИНЮТІ (на фото). Понад 40 років віддав він лісу, з них майже чверть віку - роботі на керівних посадах в апараті РОУЛтаМГ. У 2007 році захистив дисертаційну роботу на тему «Сучасний стан лісів зеленої зони м. Рівне та заходи щодо посилення їх еколого-захисних функцій» за спеціальністю «Лісознавство і лісівництво» й отримав науковий ступінь кандидата сільськогосподарських наук. Так син простого лісоруба із села Мала Любаша Костопільського району став вченим-­лісівником, який, як і його батько, все своє життя присвятив зеленому золоту України - лісу.

Якщо дереву понад 100 років, воно починає більше хворіти

В розмові з кореспондентом «Рівне-Ракурсу» Сергій Івашинюта наголосив, що, попри труднощі, лісова галузь Рівненщини демонструє суттєве фінансово-економічне зростання.

- Результати в нас хороші, - зазначив він. - Збільшення реалізації продукції - не менше 120 відсотків, в основному, за рахунок раціональної переробки лісу. Але є і проблеми - масове всихання соснових лісів через падіння рівня ґрунтових вод, що призводить до ослаблення імунної системи дерев та масового поширення шкідників і хвороб. А це - величезні економічні втрати для нашого підприємства, адже вартість пошкодженої деревини знижується майже втричі. Як наслідок - зменшення прибутків, відрахувань до бюджету та соціальних виплат.

Про всихання хвойних насаджень на Поліссі почали говорити ще у 2012 році. Однак минулого року ця проблема набула загрозливих масштабів. Якщо раніше хворіли переважно ліси віком понад 50 років, то зараз швидко всихає 80-річний ліс і лісові культури. Тобто, весь віковий сегмент хвойних порід під загрозою через екологічні та патологічні зміни. У заходах порятунку соснових насаджень науковці одностайні: всі уражені шкідниками чи хворобами дерева потрібно оперативно вирубати. І це мають бути не вибіркові рубки, а суцільні. Адже одне хворе дерево може заразити здорові насадження у радіусі трьох кілометрів. Відтак, суцільні санітарні рубки дозволять призупинити поширення хвороб і шкідників, а також заготовити ще придатну для подальшої переробки деревину.

- Санітарні рубки, - вважає Сергій Володимирович, - слід практикувати і до старих насаджень. Якщо дереву за 100 років, воно вже не так росте, починає більше хворіти, відповідно, якість деревини набагато гірша. Це - з економічної точки зору, а є ще екологічна. Як відомо, кожне дерево виробляє кисень, вбираючи з повітря вуглекислий газ. Чим старіше дерево, тим менше воно очищає атмосферу від вуглекислого газу.

У лісовому господарстві Рівненщини на високому рівні лісонасіннєва справа.

- Маємо одну з найкращих лісонасіннєвих баз України, що дає нам можливість при посадці лісових культур використовувати садивний матеріал з покращеними властивостями. Зауважу, що доля посадки лісових культур, створених з використанням садивного матеріалу, вирощеного з насіння, заготовленого з об’єктів постійної лісонасінєвої бази, становить більше 40 відсотків. На думку вчених, насадження, створені таким садивним матеріалом, на 20 відсотків продуктивніші від звичайних деревостанів та стійкіші до впливу зовнішніх факторів.

Ще одна болюча проблема - самовільні рубки. Щороку працівники лісової охорони складають понад 1000 протоколів на крадіїв лісу, направляють сотні повідомлень у поліцію. «А про бурштин не хочу й говорити, - каже Івашинюта. - Якщо проблема не буде вирішена на державному рівні, природа Полісся буде знищена варварськими способами незаконного видобутку унікальних покладів «сонячного каменю».

Золотий фонд лісової галузі: лісники, лісничі, робітники та інженери

За останні п’ять років в області збудовано 700 кілометрів лісових доріг, в тому числі 96 кілометрів - з початку цього року. На ці потреби лісогосподарські підприємства витратили понад 9 мільйонів гривень власних коштів. В обласному управлінні переконані, що розвиток лісової інфраструктури, а також запровадження системи протипожежного відеонагляду за лісовими масивами, дозволить ефективніше вести лісове господарство, боротися з лісовими пожежами та крадіжками лісу. «Окрім того, будівництво лісових доріг має важливе соціальне значення, адже у багатьох випадках нові лісові дороги покращують транспортне сполучення між населеними пунктами та сприяють зростанню потоку любителів зеленого туризму на Рівненщину», - зазначив Сергій Івашинюта.

Розповідаючи про лісову галузь області, не можна не сказати про її золотий фонд - лісників, лісничих, робітників та інженерів. Тих, хто щоденно забезпечує охорону і захист лісу, плекає мільйони саджанців та створює нові ліси.

- Вони йдуть у ліс незалежно від того, чи дощ на вулиці, чи сніг, чи мороз, адже це їхня робота, й ніхто, крім них, її не виконає, - наголошує Сергій Володимирович. - Дякуючи їхній самовідданій праці, наше управління протягом останніх 10 років входить в Україні у трійку кращих. В Україні є близько 300 лісгоспів. У 20-ку кращих з них постійно входять 6-7 з 16 державних лісгоспів області, а в 50-ку - усі 16. Понад 130 лісництв Україні щороку беруть участь у конкурсі професійної майстерності на кращого лісничого держави. За останні 10 років наші три лісничі були визнані найкращими лісничими України: два - із Соснівського лісгоспу, один - з Рокитнівського. Років вісім тому на міжнародних змаганнях майстрів лісової галузі в Молдавії молодий працівник із Володимирецького лісгоспу зайняв перше місце в Європі.

Майстрам лісової галузі підростає надійна зміна. «В області дуже багато шкільних лісництв, рівень підготовки в них надзвичайно високий, - запевняє Івашинюта. - Ми завжди займали перше, друге або третє місце - нижче третього ніколи не опускалися».

Музей лісу – історія лісів від найдавніших часів і до тепер

Та чи найбільше Сергій Івашинюта пишається відкритим біля Костополя унікальним Музеєм лісу - єдиним в Україні. Схожих закладів, де в одному місці були би зібрані експонати, які представляють історію лісів від найдавніших часів і до тепер, у нашій країні ще не було. Експозиції музею розповідають про історію розвитку лісу, галузі лісового господарства України та нашої області зокрема, а також про відомих науковців і діячів, які зробили неоціненний вклад у збереження лісу та розвиток лісової галузі. Відвідувачі закладу мають можливість побачити колекції флори і фауни Рівненщини, зразки народних промислів, пов’язаних з лісом. У подальших планах організаторів музею - відновлення будинку лісника початку XX століття. Територія навколо музею - це своєрідна рекреаційна зона, одне з улюблених місць відпочинку місцевих мешканців. Адже тут облаштований дитячий майданчик з гірками для розваг, прокладена унікальна екологічна стежка.

- Моя заповітна мрія - створити ще Музей мисливства, - ділиться сокровенним Сергій Володимирович. - Для майбутніх експозицій уже зібрано близько 200 експонатів. Начальник полігону подарував нам велику гільзу, з якої ми зробили в розрізі майже метровий макет патрона до мисливської рушниці зі всією його начинкою: порох, пижі, прокладки, куля тощо. Впевнений, дітям це буде цікаво. Створення Музею лісу, підготовка до відкриття Музею мисливства - все це я роблю безкорисно, на громадських засадах, бо хочеться після себе залишити добрий слід.

Життя сина костопільського лісоруба, який став вченим-­лісів­ником і головним лісничим Рівненщини, - зразок самовідданого служіння захисту довкілля. «Природа - це не лише спадок наших предків, а й кредит, який ми беремо у нащадків», - переконаний заслужений лісівник України Сергій Івашинюта.

У далекому 1953-му відомий український поет Платон Воронько у вірші «Люблю я ліс» поділився з шанувальниками поетичного слова своєю любов’ю до зелених шат української землі:

Березу, вільху і ліщину,

Дубів могутність величаву

І навіть тихий верболіз -

Люблю я ліс.

Його по праву

Я і шаную, і люблю,

Вклоняюсь пишному гіллю,

Бо тричі щиро напоїв

Коріння буків і дубів

Своєю кров’ю молодою.

Сергій Івашинюта народився в 1953-му - в рік, коли були написані ці рядки. Що це - збіг обставин чи Божий промисел? Безперечно одне: така одержима любов рівненського вченого-лісівника і патріота України до лісу та безупинна його турбота про зелене золото для наступних поколінь - від Бога!

24.11.2016Олесь ДУБОВИК


Переглядів: 1255

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1195 від 20.11.2024p.
¤ 
Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Нестача «сонячного» вітаміну вкрай негативно позначається на стані здоров’я, тому його попередження – найкраща послуга вашому організму....

¤ 
Троє чоловіків вбили знайомого

Троє чоловіків вбили знайомого

До злочину причетні троє дубровиччан – 30-ти, 19-ти та 15-ти років, які і раніше потрапляли в поле зору правоохоронців за вчинення адміністративних правопорушень. А найстарший та неповнолітній мали судимість....

¤ 
Пошкодив шини службового авто

Пошкодив шини службового авто

Відомо, що 42-річний чоловік уже неодноразово потрапляв в поле зору правоохоронців, зокрема був судимий за вчинення майнових злочинів та хуліганства....

¤ 
У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

Рівненський обласний протипухлинний центр очолив Віталій Бойко. Напередодні голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш звільнив його з посади директора комунального підприємства «Рівненська обласна дитяча лікарня», якою Віталій Бойко керував тричі: з червня 2005-го по вересень 2006-го, з 2007 по 2010 рік та з грудня 2014 року і дотепер...

¤ 
Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Ще 11 шкільних автобусів передали тергромадам Рівненщини. Ключі від нових авто вручили начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль та голова обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Ми прагнемо залучити якомога більше груп українців до політичного життя суспільства та розбудови партії. Зокрема, розширити участь жінок у прийнятті рішень, надати їм можливості для самореалізації....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22329)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18311)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15359)
• Допомога під час карантину [967] (15310)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15080)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14943)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14861)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14819)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14803)
• Живи до ста! [965] (14761)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14703)
• Бюджет і ми… [965] (14692)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14574)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14520)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14420)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14361)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14013)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13981)

ТОП-15 свіжого номера:

• Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою (1066)
• Для освітніх закладів Рівного закуплять нове обладнання (209)
• Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів (178)
• Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D (146)
• Пошкодив шини службового авто (135)
• У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник (134)
• Троє чоловіків вбили знайомого (133)
• Навіщо протирати скло машини яблуком у дощ? (130)
• Смертельна автопригода у Рівненському районі (123)
• Сприяли в ухиленні від мобілізації: ще чотирьом лікарям повідомили про підозру (122)
• Налагодили міжрегіональний канал збуту наркотиків (118)
• Потрапив під колеса мотоцикла, вибігши на дорогу (118)
• В області облаштовують кулінарний хаб (117)
• Ультразвукова діагностика в закладах охорони здоров’я м.Рівне (115)
• Незабаром на Рівненщині з’являться нові навчально-практичні центри (114)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"