Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №786 від 24.11.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Кілька порад, що їсти та пити, щоб не мерзнути взимку

Кілька порад, що їсти та пити, щоб не мерзнути взимку

Щоб зігрітися в зимову холоднечу, не завжди достатньо одягтися потепліше. Іноді від холоду не рятують навіть кілька светрів. Чому так? Можливо, варто просто змінити раціон харчування.

«Холодовий поріг» у всіх людей різний. Одна людина мерзне при, припустимо, -6 °С, а інша вже при -15 °С. Чому хтось може ходити взимку в спортивній куртці, а комусь мерзлякувато в кожусі та зимових чоботах? Відповісти односкладово на ці питання не можна.

Ми відчуваємо холод не тоді, коли починаємо від нього трястися. Холодове тремтіння - це всього лише безумовний рефлекс, що має регулювати терморегуляцію, але користь від холодового тремтіння незначна.

Людина не має спеціальних органів для протидії холоду, тому доводиться задовольнятися тими, що є. З усіх органів найважливішими для нас у плані морозостійкості є легені, потім шлунок і щитовидна залоза. Першочергове значення має також стан кровоносних судин. Терморегуляція організму - складний процес, підвищена мерзлякуватість може бути симптомом порушень в організмі.

Не замерзнути в холодну погоду нашому організму допоможуть правильно підібрані продукти харчування. Що і як їсти, щоб зігрітися в холоди?

Порада перша

Перед виходом на вулицю в холодну погоду необхідно ґрунтовно поїсти! Причому, чим нижча температура «за бортом», тим калорійнішим має бути ваше харчування. Дієту для схуднення відкладіть до тепла, тому що відсутність у раціоні висококалорійних продуктів узимку може привести до занепаду сил і швидкого замерзання.

Порада друга

У холоди організм краще засвоює їжу, що пройшла теплову обробку. А значить, у раціоні обов’язково має бути гаряча їжа: супи, тушковане м’ясо й овочі, каші, теплі напої. Але не перестарайтеся: їжа повинна бути гарячою рівно настільки, наскільки це комфортно для організму.

Порада третя

Включіть у раціон продукти, що створюють відчуття тепла в організмі, а також комбінуйте їх між собою для досягнення максимального зігрівального ефекту.

У китайській медицині продукти діляться на гарячі, теплі, нейтральні, освіжаючі й холодні. До гарячих продуктів належить більшість спецій (перець, каррі, кориця і т.д.), до теплих - гречка, цибуля, абрикоси, кріп, майоран, часник. Нейтральні продукти - це кукурудза, картопля, морква, інжир. Освіжаючі - спаржа, рис, селера, яблука. До холодних продуктів належать ківі, манго, томати, огірки, кавуни. Зрозуміло, це далеко не повні списки продуктів. Якщо орієнтуватися на «теплопровідність» продуктів, то можна скласти непоганий раціон для холодної пори року.

Що ж конкретно потрібно їсти в морози, щоб не замерзати? Зберігати внутрішнє тепло й комфорт допомагають наступні продукти та їхні сполучення:

М’ясо

У холоди рекомендуються гарячі страви з жирного м’яса, особливо з баранини та свинини - саме вони вважаються найбільш теплотворними з усіх видів м’яса. Також узимку корисні страви з індички: у її м’ясі міститься триптофан - речовина, що допомагає організму впоратися з негативними наслідками зимового стресу.

Дуже цінними з погляду теплотворного ефекту є сполучення м’яса з іншими продуктами, які підсилюють його корисні властивості. Насамперед, це тушковані овочі та спеції.

Сало

У морози це незамінний засіб, що не тільки зігріває, але й допомагає підтримувати імунітет. У салі присутня одна з найцінніших жирних кислот - поліненасичена арахідонова. Ні в якому іншому продукті її немає. Арахідонова кислота регулює роботу серця, входить до складу клітинної мембрани, контролює холестериновий і гормональний обмін, а також імунні реакції.

Якщо говорити про зайві кілограми, то вони з’являються не від сала, а від його надмірного споживання. Невеликий шматочок сала з часником на житньому хлібі - це не тільки смачно, але й дуже корисно, особливо в холоди.

М’ясні субпродукти

Східні медики вважають, що саме в субпродуктах міститься життєва сила, необхідна людині в ту або іншу пору року. Кожному виду лівера відповідає свій сезон. Представники китайської медицини рекомендують узимку включати в меню нирки - їх можна тушкувати, варити і смажити.

Практично всім знайоме відчуття комфорту й тепла, що розливається по тілу з першої ж ложки бульйону. Причому, це відчуття зберігається в тілі надовго, тому бульйон - ідеальний зігрівальний засіб.

Овочі

У першу чергу, це цибуля, часник і хрін - додавайте їх в усі зимові страви. Також теплотворний ефект мають капуста, морква, буряк - ці овочі допоможуть нашому тілу підтримувати внутрішню стабільність у несприятливих температурних умовах.

Важливий нюанс: овочі мають пройти теплову обробку, тому вживайте їх гарячими.

Спеції

Пекучі речовини, що містяться в кориці, перці (особливо чилі), каррі, кропі, подразнюють рецептори травної системи, змушують кров швидше рухатися по судинах і переносити тепло.

До речі, далеко не всі пряності зігрівають! Не варто в холоди вживати страви з ваніллю, кардамоном, коріандром, м’ятою, фенхелем, шафраном - ці спеції здійснюють охолоджувальний ефект.

Гарячі, жирні й гострі супи поєднуютьь у собі теплотворний ефект від м’яса, бульйону, овочів і палючих спецій, що входять до складу страви. Борщ або харчо - відмінний варіант для обіду в морозний день.

Вершкове масло

Жири тваринного походження, зокрема, вершкове масло, дають нам найбільше калорій і, відповідно, енергії для підтримки тепла в тілі. Коли на вулиці мороз, достатньо з’їсти зранку невелику кількість масла, щоб захиститися від переохолодження. Необхідний мінімум у холоди - 20 г вершкового масла на добу людям до 30 років і 10 г - людям старше 30 років.

Пряжене молоко

Тепле молоко та напої на його основі (какао, кава лате) - відмінний засіб, щоб зігрітися. Особливо, якщо об’єднати теплотворний ефект молока з дією зігрівальних спецій - меленого кореня імбиру й кориці. Також у молоко додають мед. Такий коктейль відмінно прогріває організм. А якщо в цей напій додати чайну ложку вершкового масла - зігріваючий ефект підсилиться!

Будьте здорові!

24.11.2016


Переглядів: 1997

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 02.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23336)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19275)
• Допомога під час карантину [967] (16406)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16171)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15903)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15795)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15749)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15718)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15714)
• Живи до ста! [965] (15599)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15548)
• Бюджет і ми… [965] (15479)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15416)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15380)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15199)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15157)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14988)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14855)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1187)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1151)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1103)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (943)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (319)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (306)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (299)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (234)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (163)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (157)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (144)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (131)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (130)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (118)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (108)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"