Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №210 від 20.10.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Звичайне диво

Медичні працівники реабілітаційного центру

Дім, де дарують надію!

Коли відкривається новий медичний центр - це завжди свято. А особливо, якщо така подія відбувається в області, де протягом року з 15 тисяч дітей, які народжуються з перинатальними ушкодженнями нервової системи, пологовими травмами, вродженими вадами, майже 20 відсотків стають інвалідами.

Головним же завданням лікувального закладу є адаптація дітей з обмеженими можливостями до повноцінного життя в суспільстві. Саме такий центр реабілітації хворих і покликаний відновити їхнє життя.

Отже, відкриття Рівненського обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи стало своєрідним ковтком свіжого повітря та надією на одужання не тільки для хворих дітей міста, а й області, котра перебуває на останньому місці за показниками кількості інвалідів в Україні. Про покликання оздоровчої установи розмова кореспондента “РР” з головним лікарем вищезгадуваного реабілітаційного центру та президентом фонду “Світ матері і дитини” Наталією Глибович (на фото зверху).

- Пані Наталіє, з чого ж усе починалося? Адже Ваш центр функціонує лише півтора року.

- Звичайно, нагальна потреба у створенні спеціального лікувального закладу для допомоги дітям з особливими потребами назріла давно. Тим паче, що подібні установи для реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи існували на той час вже у кожному обласному центрі, крім нашого...

А починалося усе в “далекі” 1990-ті роки. Тоді я, “спаливши всі мости”, поїхала у Польщу на заробітки, щоб вижити у складних умовах. Хоч і встигла на той час уже пропрацювати головним педіатром міста, обласним неонотологом, завідуючим відділенням пологового будинку №2, головою педіатричного товариства області.

Працюючи гувернанткою, одночасно складала іспити, щоб влаштуватися на роботу у Польщі. Саме тоді я мала можливість спілкуватися з нині моєю хорошою знайомою, а тоді професором та головним геронтологом (лікар для літніх людей) Варшави. Ми разом їздили усією Польщею по будинках опіки пристарілих, відвідували їхні центри реабілітації дітей з ушкодженнями нервової системи.

На той час я вже працювала в одній з лікарень Варшави. Саме тоді й зрозуміла, що чиню неправильно. Я більше потрібна в Україні, аніж за кордоном. Так виникла мрія побудувати в Рівненській області центр для дітей з органічним ураженням нервової системи.

- Але ж, щоб це зробити, просто однієї мрії недостатньо...

- Звісно, відкриття центру було б неможливим без активної допомоги й участі влади, яка розуміла всю його нагальність. І ось у липні 2002 року на сесії обласної ради ухвалили рішення про створення такого медичного закладу, а через два місяці я стала головним лікарем.

Однак про виділення окремого приміщення в той час не було й мови. Ми прийшли на руїни колишньої аптеки обласної дитячої лікарні площею всього 365 квадратних метрів. Відремонтований заклад хоч і був замалим для реалізації всіх задумів, проте виявився компактним та затишним.

І, як зазначають “наші” мами, це не лікарня, а кімнати відпочинку, де все максимально облаштовано для вразливої психіки дитини. А це найголовніша передумова одужання хворих діток.

- Наталіє Федорівно, що ж так суттєво відрізняє Ваш реабілітаційний центр від звичайних медичних закладів, що беруться лікувати пацієнтів із захворюваннями нервової системи?

- Буваючи на міжнародних конференціях та симпозіумах, мені доводилося чути про новітні методики, які допомагають у багатьох випадках, що вважалися раніше безнадійними. Так, у країнах Європейського союзу тими методиками реабілітації, про які ми ніколи не чули, тривалий час лікують дітей з патологією нервової системи.

Одна з таких методик активно запроваджується у практику і в нашому центрі. Вона названа іменем чеського лікаря Вацлава Войти - Войта-діагностика та Войта-терапія. До речі, і наш начальник медичної частини Лілія Зорук мала нагоду освоювати Войта-діагностику у місті Вроцлав. Ця унікальна методика ґрунтується на використанні вроджених рефлексів руху, які дитина має від природи; дозволяє на ранніх стадіях виявляти та лікувати порушення рухової сфери у малюків першого року життя. Лікування потребує наполегливості і тривалого, щоденного багаторазового повторення комплексу спеціальних вправ.

- Але ж ці вправи передбачають, практично, щоденне відвідування Вашого центру...

- Саме на це й орієнтована дана методика. Це важко. У нас немає автомобілів, щоб доставляти дітей у центр. Медичні психологи разом з логопедами та педагогами проводять діагностику рівня розвитку психічних та мовних функцій дитини, надають консультативну психотерапевтичну та педагогічну допомогу, включаючи гармонізацію соціально-психологічного клімату в сім’ї. Працюють у нас педагоги та педіатри, лікарі лікувальної фізкультури, рефлексотерапевти.

- І все ж таки, декілька слів про майбутні плани та перспективи...

- З радістю скажу одразу, що нещодавно ми отримали розпорядження від голови облдержадміністрації Василя Червонія про бідівництво нового реабілітаційного центру. Для цього нам виділили поряд із дитячою лікарнею 1,4 гектара землі.

Звичайно, планів багато, наприклад, хочемо зробити басейн на вулиці, під сонцем...

- Дякую Вам і бажаю успіхів!

20.10.2005Олександр ДЖИГИРЕЙ


Переглядів: 1059

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22513)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18450)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15482)
• Допомога під час карантину [967] (15455)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15195)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15064)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15001)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14947)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14924)
• Живи до ста! [965] (14866)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14827)
• Бюджет і ми… [965] (14803)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14679)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14650)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14528)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14468)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14123)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14087)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (616)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (80)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (75)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (71)
• Проблеми з пам’яттю: (69)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (69)
• Чи можна нагрівати мед? (68)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Рецепт домашніх патчів (66)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (66)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (65)
• Фундучна картопля (64)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"