Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1199 від 13.12.2024p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс незвичайного

Як святкують Новий Рік в різних країнах світу?

Як святкують Новий Рік в різних країнах світу?

З моменту введення григоріанського календаря у 17 столітті, 31 грудня вважається останнім днем ​​року. Упродовж століть всюди встановлювалися різні новорічні традиції – забобонні, цікаві, незвичайні. Пропонуємо вашій увазі добірку цікавих звичаїв з різних країн світу.

Італія

Італійці новорічній ночі віддають всі почесті: тут обов’язково одягають червону спідню білизну. Незалежно від матеріалу – шовк, вовна або бавовна, червона білизна обов’язкова як для чоловіків, так і для жінок. Це обіцяє щастя, перш за все, в любові. Після півночі традиційно їдять сочевицю, вважається, що вона приносить багатство в сім’ю.

Іспанія

Іспанці з’їдають опівночі рівно дванадцять ягід винограду – під кожен удар курантів. Тому, хто збився з рахунку, в наступному році нібито не пощастить. Саме тому супермаркети незадовго до новорічної ночі пропонують пакування з рівно 12-ма ягодами. Перед тим, як випити в честь нового року шампанського, іспанці кладуть в келих золоте кільце – це теж обряд на щастя. І, також як італійці, чоловіки і жінки носять в новий рік червону спідню білизну.

Болгарія

Болгари зустрічають новий рік ударами по спині. Для цього вони прикрашають одну гілку вишні, а потім використовують її як жезл. З нею діти ходять в новий рік від дверей до дверей і покривають вдячних жителів ударами. Це повинно принести багатство і здоров’я – але іноді це просто боляче.

Чехія

Забобонні чехи традиційно їдять коропів в новорічну ніч. Поширений звичай ділити яблука і за малюнком насіння передбачати майбутнє. Якщо розташування насіння нагадує зірки, все буде добре, якщо хрест – загрожує біда.

США

Американці, зокрема, у південних штатах, на новий рік їдять сочевицю, а саме – суп з сочевиці. Вважається, що вона приносить гроші та удачу. Деякі навіть вдаються до добровільного домашнього арешту на кілька днів під гаслом «Ніхто нікуди не піде». Відповідно, ніхто не повинен залишати будинок – лише для того, щоб не викидати холодний суп з сочевиці, що залишився від попереднього дня. Хто все-таки ризикне і піде з дому, тому загрожує рік, повний невдач.

Аргентина

В аргентинців є особливо оригінальний звичай – позбавлятися від старих документів. Вони рвуть їх в останній день року на дрібні шматочки і кидають як конфетті в новорічну ніч з вікна. Отже, всюди утворюються символічні звалища.

Ізраїль

Rosh Hashana – так називається початок року в Ізраїлі і супроводжується гучним звуком баранячого рога. Через пронизливий звук люди повинні приходити до покаяння. Підсолоджувати свято яблуками з медом, медовим пирогом і солодким морквяним пудингом, який на їдиші називається Meren.

Китай

Китайці напередодні нового року не святкують нічого. У них новий рік починається тільки в лютому. Тоді будинок очищається за допомогою бамбукових гілок від злих духів і все оновлюється: постільна білизна та одяг. Незадовго до початку нового року, з 23-ї години, відкриваються всі вікна, щоб впустити новий рік.

Японія

Як і китайці, японці чистять свої будинки перед настанням нового року до блиску. Рівно опівночі по всій країні годинники на храмах б’ють 108 разів – щоб виселити 108 людських пороків і старий рік. Напередодні нового року ліплять пельмені з клейкого рису («Моті») і їдять вранці. Це обіцяє довге життя. Але не завжди: оскільки пельмені дуже клейкі, вони застрягають в горлі у деяких невдах, які через це вмирають. А 1998 рік був у цьому плані рекордним: було зафіксовано 21 смерть.

Великобританія

Британці зустрічають новий рік хлопавками – менше в приватному порядку, а частіше через організовані величезні феєрверки, наприклад, на колесі огляду «London Eye». Хто тут з віскі, хлібом і шматком вугілля в руках постукає у двері, повинен бути впущений в будинок. Це приносить щастя (і гостей).

Франція

Затишні французи відзначають свято досить спокійно. Феєрверків не запускають, в кращому випадку, на паризьких Єлисейських полях. Натомість французи збираються в новорічну ніч з друзями на вечерю, п’ють шампанське, насолоджуються фуа-гра та устрицями.

Греція

Тут на новий рік печуть так званий Покровський хліб. На удачу пекар кладе всередину монетку. Хто монету знайде, може сподіватися на великий грошовий прибуток в новому році.

Австрія

У Відні традиційно танцюють, звичайно ж, вальс. Перед собором Святого Стефана підривають петарди, їдять сир і п’ють шампанське. Нерозумно тільки, що тут шанують звичай бити порожні пляшки об ноги людей, що веселяться поруч. А якщо хто від шоку впаде, може отримати важкі травми від осколків.

Німеччина

Німці дуже люблять феєрверки, петарди, так звані батареї, ящики з безліччю ефектних хлопавок і світлових ракет. Причини традиції – у вигнанні злих духів: вони не повинні прийти в новий рік. Також німці підтримують звичай ворожіння на свинцю. При цьому свинець спочатку плавиться, а потім опускається в холодну воду. Сформована фігура трактується: серце або кільця обіцяють щастя в любові.

13.12.2024


Переглядів: 25

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 13.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22471)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18422)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15456)
• Допомога під час карантину [967] (15430)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15171)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15035)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14972)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14923)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14899)
• Живи до ста! [965] (14841)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14801)
• Бюджет і ми… [965] (14779)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14651)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14620)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14503)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14446)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14096)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14064)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (159)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (52)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (48)
• Проблеми з пам’яттю: (47)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (47)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (47)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (46)
• Фундучна картопля (46)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (45)
• Чи можна нагрівати мед? (44)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (30)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (30)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (30)
• Рецепт домашніх патчів (30)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (29)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"