Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №402 від 26.06.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#До Дня медичного працівника

Коли сльози від щастя, а не від болю

Коли сльози від щастя, а не від болю

У Рівненському обласному перинатальному центрі народження дитини - це загальне свято

Останніми роками в Рівненській області з’являється на світ все більше дітей. Ми займаємо в Україні почесне друге, після Закарпатської області, місце з народжуваності. Разом із тим, зростає і кількість патологій, які мають вагітні жінки, та вроджених вад у немовлят. І очевидно, що потреба у створенні перинатального центру в Рівненській області була надзвичайно важливою, а з його відкриттям у грудні 2008 року жінки, навіть за умови найбільшого ускладнення вагітності, отримали шанс благополучно народити.

Відчиняю двері й… не впізнаю колишнього Рівненського пологового будинку №1. Вдивляюся в обличчя працівників, і бачу знайомих мені лікарів, медсестер, акушерів, які тепер працюють у закладі дійсно європейського рівня. Невже можливо за неповних півроку настільки кардинально переробити функціональну частину закладу, адаптуючи кожен його куток для конкретного цільового призначення? Виявляється, що так.

Рівненські жінки заслуговують на найкраще

- Від колишнього пологового будинку лишилися хіба що стіни і медичний персонал, - розповідає головний лікар Рівненського обласного перинатального центру Любов КОВАЛЬЧУК-ЗАРХ. - У зв’язку з тим, що наш заклад має багато різних відгалужень, на кшталт кабінетів жіночої консультації, які знаходяться на першому поверсі, ми дещо трансформували планування самого корпусу. З’явилася реєстратура, консультативно-діагностичне відділення, 10 пологових залів, працює регіональний центр підтримки грудного вигодовування, створений для мешканок області. Керує центром Галина Ковальова.

Раніше, дбаючи про свою фігуру, жінки часто переводили немовлят на штучне вигодовування. Сьогодні ми намагаємося пояснити і донести до кожної з них, що нічого здоровішого для дитини, ніж грудне молоко - немає. Це: імунітет, вітаміни і захист. Грудне вигодовування дуже важливе і для мами, адже воно є своєрідною профілактикою деяких жіночих захворювань, в тому числі й онкологічних. Крім того, у центрі підтримки грудного вигодовування проводяться методологічні навчання для районних спеціалістів. Вони мають знати, як пояснити жінці всі плюси грудного годування і допомогти перебороти проблеми, які можуть виникнути під час цього процесу.

Варто відзначити, що Рівненський обласний перинатальний центр зумів підтвердити статус пологового №1 і отримати статус ВОЗ ЮНИСЕФ “Лікарня доброзичливого ставлення до дитини”. Любов Євгенівна вважає, що це звання має отримати кожен медичний заклад Рівненської області, оскільки воно дається не лише за задекларовану та оголошену любов. Надзвичайно важливо, коли одразу після пологів жінка може покласти собі на груди дитину, з перших хвилин погодувати її. Саме ж немовля від початку свого народження отримує все те корисне, що зробить її здоровою в майбутньому.

…Заходимо до пологової зали. З тим, що було ще рік тому - не порівняти. На стінах висять симпатичні малюнки, у кутку лежать яскраві м’ячі. Пологи можуть проходити у положенні стоячи, на боку, на ліжку, на драбині. Для тих, хто хоче народжувати у воді, стоять спеціально облаштовані джакузі. Тут зроблено все для того, аби у жінки не виникало почуття страху. Щоб вона приходила не в лікарню, а в заклад, доброзичливий до дитини - де допоможуть, підтримають і зроблять все, щоб з перших секунд життя дитина була захищеною. У коридорах вже не чути криків від болю. Кожна пацієнтка заходить у цю кімнату підготовленою до того, що за мить на її грудях мирно сопітиме носиком нове життя, а весь перебіг пологів - це лише недовго-тривале явище.

Важливим є те, що у перинатальному центрі відмовилися від передпологового метикаментозного стимулювання, яке раніше складалося із 10-12 препаратів. Любов Ковальчук-Зарх згадує нещодавній випадок, який стався під час пологів однієї пацієнтки. Жінка народжувала з чоловіком і мамою, яка не могла зрозуміти, чому її доньку не стимулюють і не вводять медикаментів. Виявляється, що в цьому полягає сам фокус і рівень майстерності лікарів: якщо немає загрози для стану здоров’я жінки і немовляти, втручатися в організм не потрібно.

Будь-яка проблема - вирішується

Жінки, які проживають у районах Рівненської області, вже в повній мірі зрозуміли важливість створення перинатального центру. Відповідно до статуту закладу, кожен район має свого куратора, який відвідує його один-два рази на місяць. Однак зв’язок з “підшефними” тримає щодня. Крім цього, розробляється паспорт населення жінок області для оцінки їхнього стану здоров’я. Кожна жінка вивчається окремо для того, щоб вагітність не ставила під загрозу її життя.

Існує група ймовірних породіль, які, незважаючи на важку соматичну патологію, можуть вагітніти. Це та група жінок, якою повинен опікуватися перинатальний центр спільно із районними акушер-гінекологами. Такі жінки повинні своєчасно отримувати пораду, консультації акушер-гінеколога, кардіолога, неонатолога, терапевта і суміжних при необхідності спеціалістів, які працюють в інших закладах.

Є жінки, які мають невиношуваність, або у них виникає загроза переривання вагітності від 22 до 34 тижнів. Вони також повинні народжувати тільки у центрі, який дає шанс на виживання таких діточок, має відповідну апаратуру та методологію, майстерних лікарів.

Тут, у Рівненському обласному перинатальному центрі, до кожної пацієнтки ставляться, як до доньки, до друга, який потребує допомоги. Є контакт між лікарем і жінкою, що також є ознакою доброзичливого ставлення до дитини. Кожен крок, рух, слово - робиться все якнайкраще для мами та її дитини.

Наука на місці не стоїть

- Усвідомлюючи величезну відповідальність перед людьми, які чекають нашої допомоги, - продовжує розмову Любов Ковальчук-Зарх, - ми розуміємо, що наука не стоїть на місці. Наш медичний колектив працює над міністерськими і національними програмами, вивчає досвід сусідів з інших регіонів України та європейських країн, відвідує семінари у Києві. Ми постійно вчимося, тому що знаємо, де на нас чекає головний і відповідальний екзамен. І мені, як головному лікарю, радісно бачити, що всі працюючі це розуміють і віддають свої знання нашим пацієнтам.

Обладнання відповідно до статусу

- Наш перинатальний центр - це заклад надання медичної допомоги при найскладнішій акушерській та соматичній патології, - підключається до розмови завідувач обсерваційним відділенням Степан ЛІЧНЕР. - Тому передбачає як консультування, так і оперативні втручання із застосуванням нових світових технологій. Сьогодні в цьому закладі сконцентровані практично всі паталогічні пологи. Саме тут знаходяться жінки, допомога яким не може бути надана на рівні району.

Раніше, наприклад, після перших пологів шляхом кесарського розтину, в подальшому не практикувалося народжувати природнім шляхом. Сьогодні такі жінки розроджуються в центрі без ніяких проблем. Ми вважаємо, що основні пологи ті, які проведені природнім шляхом, що добре і для дитини, і для мами.

Якщо перебіг пологів і післяродовий період пройшли нормально, маму з малям виписують на третю добу, після кесарського розтину - на четверту. У будь-якому випадку лікар орієнтується на стан дитини.

- З перших днів існування ми тісно співпрацюємо з районами, - розповідає лікар Петро МУЗИКА. - Спільно з райгінекологами визначаємо метод та місце розродження пацієнток з важкою екстрагенітальною та акушерською патологією, створюємо паспорт здоров’я жіночого населення регіону, де жодна жінка не повинна лишитися поза увагою спеціаліста і в кожному контретному випадку вона отримує адекватну медичну допомогу.

26.06.2009Любов РОМАНЮК


Переглядів: 1330

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21185)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17329)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14558)
• Допомога під час карантину [967] (14482)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14319)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14134)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14007)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13979)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13970)
• Живи до ста! [965] (13953)
• Бюджет і ми… [965] (13888)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13881)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13755)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13666)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13660)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13608)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13217)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13190)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (503)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (72)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (68)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (66)
• Тонкощі заварювання кави (65)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (63)
• Небезпека вологих серветок (62)
• Часникові стрілки корисніші за часник (60)
• Особливості вживання видів води (60)
• Пиріг «Чорний ліс» (60)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (59)
• А ваш шампунь безпечний? (57)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (55)
• Нецукровий діабет (52)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (48)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"