Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №406 від 23.07.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Консультація

Кліщі в ковдрі й на собаці

Кліщі в ковдрі й на собаці

В останні десятиріччя у світі та в Україні реєструється значне підвищення алергічних захворювань. І кінця, й краю цьому не видно, позаяк алергія вважається однією з хвороб цивілізації. Походження та природу алергенів ще вивчати та вивчати.

“Серед агентів, які спричиняють ці захворювання, значну роль відіграють алергени, що містяться в середовищі людського побуту, і, в першу чергу, в побутовому пилу, - вважає Віктор МЕЖОВ - лікар-методист Рівненського обласного центру здоров’я. - До складу пилу входять багато як неорганічних, так і органічних чинників, склад яких варіює залежно від вмісту різних видів грибів, бактерій, часток органічного походження та організмів, що живуть у ньому”.

Алерген побутового пилу був відкритий у 1922 році, але лише через 50 років довели, що основним алергенним агентом, який викликає атопічну бронхіальну астму, є не загалом увесь побутовий пил, а переважно мікроскопічні кліщі, які знаходяться в ньому. Основну роль у розвитку алергії відіграють кліщі родини Pyroglyphidae. Встановлено, що саме ці кліщі й продукти їхньої життєдіяльності містять в собі алерген, який має високі сенсибілізуючі властивості.

“Мікробіоценоз кліщів побутового пилу,- розповідає пан Межов, - складають три групи кліщів. Перша група - кліщі, що знаходяться в житловому приміщенні та мають сприятливі умови для існування. До цієї групи відносять усіх кліщів, які живляться епідермісом людської шкіри, що потрапляє до пилу у великій кількості, а також кліщів, які живляться рослинними залишками або грибами, що розвиваються на них. Другу групу кліщів складають хижі кліщі, які з’являються у приміщенні невдовзі після появи представників першої групи. Третя група – кліщі, які випадково потрапляють до побутового пилу, себто занесені вітром та взуттям з частками ґрунту. Це панцирні (ґрунтові) кліщі ніг.

Отож знову постає старе як світ питання санітарії з гігієною. І особистої, і житлової. У спекотні літні дні якраз доречно на кількагодинне пряме сонячне проміння винести подушки, ковдри та іншу спальну білизну та килими з доріжками. Суху ж чистку подушок, пухових ковдр та перин обов’язково треба робити кожні три-п’ять років, бо з часом пух та пір’я в них злежуються, до того ж там заводяться кліщі та шкідливі бактерії, які можуть викликати різні алергічні реакції. Під час чистки ці вироби очищаються від сміття, пилу, ламаного пір’я, розпушуються та обробляються антисептиками. Утім, лікар-методист зазначає, що для вирішення проблеми алергічних захворювань, що пов’язані з побутовим порохом, недостатньо лише знищення кліщів, як і побутового пилу в приміщенні, потрібно також видалити всі алергени. Боротьба з “алергенними” кліщами передбачає використання фізичних, екологічних та хімічних методів.

Профілактичні поради

При наявності в приміщенні людей, сенсибілізованих до побутового пилу, бажано дотримуватися таких рекомендацій.

Зменшити до мінімуму наявність у помешканні таких пилонакопичувачів як килими, м’які меблі (бажано меблі з гладенькими поверхнями, що легко миються), масивні штори (краще бавовняні, які можна частіше прати), кімнатні квіти, м’які іграшки.

Не зберігати речі під ліжком (усі поверхні повинні бути легкодоступні для прибирання).

Книжкові полиці не повинні бути відкритого типу.

Не слід розкидати по кімнаті речі (особливо з вовни), а тримати їх у щільно закритих пакетах.

Щоденно проводити вологе прибирання і частіше провітрювати помешкання. Алергікам то й узагалі прибирати житло бажано у побутовому респіраторі та використовувати лише пилосос для вологого прибирання.

Особливу увагу треба приділяти постелі: замінити подушки з пір’я, ковдри, матраци на синтапонові або ватяні; частіше змінювати постільну білизну, регулярно просушувати постільну білизну на сонці або морозі.

Ванну кімнату тримати сухою, частіше провітрювати.

Використовувати електричні повітроочисні апарати та частіше замінювати фільтри.

Кліщі в лісі

“Принагідно нагадую про іксодові кліщі - так звані “енцефалітні кліщі”, які трапляються у лісі, на луках, пасовищах території України, а в останнє десятиріччя, за умови інтенсивних процесів урбанізації, перемістилися в паркові зони відпочинку, сквери, - доповнює тему невидимих люському оку кліщів Віктор Межов. - Кліщі є переносниками збудників вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин. Вони також поширюють іксодовий кліщовий бореліоз серед людей, піроплазмоз серед собак, а також ще й кліщовий енцефаліт, туляремію тощо. Кліщовий енцефаліт - це природне вогнищневе гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може призвести до інвалідності, іноді навіть до летальних випадків.

Найчастіше кліщі прикріплюється до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить у траві. Кліщі присмоктуються до тіла під час перебування на природі. Крім того, вони можуть заноситися до житла з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Живляться кліщі кров’ю людей та тварин. Крово-ссання кліща може тривати до 12 діб. Укус кліща безболісний, тому що разом зі слиною він вводить в ранку анестезуючу речовину і тільки через декілька годин виникає відчуття болю.

Дорослі кліщі, що присмокталися, виявляються людиною через два-три дні: в цьому місці з’являється припухлість, свербіння, почервоніння.

Якщо кліщ все-таки присмоктався, необхідно звернутися до найближчого лікувального закладу. За його відсутності видалення проводять самостійно, затим варто звернутися до лікаря.

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий однотонний з довгими рукавами щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором. Само- та взаємоогляди необхідно проводити під час прогулянки через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. Місце для привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

Вдома слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. На жаль, витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Використовувати для захисту від кліщів ефективні репеленти (диметилфталат, диметилтолуамід-ДЕТА, “Редет”, “Тайга”, “Пермет” тощо).

23.07.2009Ольга ЯРОШ


Переглядів: 1271

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 13.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22471)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18422)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15454)
• Допомога під час карантину [967] (15428)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15169)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15034)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14970)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14920)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14897)
• Живи до ста! [965] (14839)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14800)
• Бюджет і ми… [965] (14777)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14650)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14619)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14501)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14444)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14094)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14063)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (143)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (50)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (46)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (43)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (43)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (43)
• Проблеми з пам’яттю: (42)
• Фундучна картопля (41)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (41)
• Чи можна нагрівати мед? (40)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (29)
• Рецепт домашніх патчів (29)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (28)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (27)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (26)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"