Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №415 від 24.09.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Бачення

Арсеній Яценюк означив чотири головні напрямки співпраці з сусідами

Простір України від Львова до Сахаліну

На тлі хаосу ідей, що панує в країні, у хорошому сенсі слова вразив уяву співгромадян Арсеній Яценюк. Екс-міністр економіки та закордонних справ запропонував своє бачення важливої ролі України у так званому східноєвропейському просторі (як його окреслив сам політик - від Львова і Бреста до Владивостока і Сахаліну). Політик означив чотири головні напрямки, за якими має відбуватися співпраця з сусідами. Це енергетика, продовольство, транспортна політика і політика у сфері торгівлі озброєннями. Спробуємо розібратися, наскільки життєздатні сьогодні ці ідеї й що вони реально дадуть Україні.

Енергетичний консорціум

В енергетиці лідер “ФРОНТУ ЗМІН” пропонує створити енергетичний (не газотранспортний) консорціум із росіянами та європейцями. Мета України в цьому проекті – отримати доступ до енергетичних ресурсів в Сибіру і до багатого європейського ринку їх збуту. При цьому Україна може брати участь у даній угоді своєю трубопровідною системою, але за умови, що натомість вона отримає рівноцінну частку в газовидобутку, а також у реалізації газу на ринку Європейського Союзу і країн СНД.

Робити це, на думку Яценюка, потрібно якомога швидше, адже завтра може бути вже пізно. Відомо, що росіяни лобіюють будівництво двох газопроводів в обхід України – Північного і Південного “потоків” по дну Балтійського і Чорного морів. Після початку їх експлуатації транзит російського природного газу через Україну зменшиться більше ніж у два рази, і ми втратимо мільярди доларів. До речі, транспортувати свій газ через Україну набагато вигідніше й самій Росії. Адже потужностей української ГТС, особливо після її модернізації, вистачить, щоб задовольнити всю Європу. Водночас, нові “потоки” по дну морів не лише надзвичайно дорогі, а й екологічно небезпечні.

Світова житниця

Повернути Україні статус лідера на продовольчому ринку - ще одне важливе завдання, яке Арсеній Яценюк пропонує вирішувати негайно. Поки що Україна є сильним гравцем на зерновому ринку, але нас із нього активно витісняють. А якщо говорити про збут українського молока й м’яса, то ситуація тут критична. Провальні дії колишніх урядів, а особливо нинішнього, призвели до того, що в країні, яка займала за часів СРСР перше місце по збору цукрових буряків, сьогодні дефіцит цукру. Те ж саме стосується м’яса та вершкового масла. Сьогодні ми не експортуємо, а завозимо в країну вершкове масло, м’ясо тощо. У нас із кожним днем зменшується поголів’я великої рогатої худоби і свиней.

Яценюк пропонує вихід. Він полягає у тому, щоб Україна, Білорусія, Казахстан і Росія об’єдналися у продовольчий пул або картель. Це дасть нашій країні змогу не лише підтримати вітчизняного сільгоспвиробника, а й відродити великотоварне сільське господарство, повернувши славу українському селу. Крім того, країни-партнери будуть зацікавлені в наших морських портах та елеваторах, а це також прибуток у вітчизняну економіку.

Коридор Євразії

Україна - це транспортна артерія, що пов’язує Західну і Східну Європу. Та ось уже 18 років вона не користується цією перевагою. Розгалужена мережа залізниць і автомагістралей, понад 10 міжнародних аеропортів, судноплавний Дніпро і 6 портів, що виходять у Чорне і Азовське моря - все це багатство не працює навіть упівсили. Хоча взагалі-то про створення транснаціональних транспортних коридорів і бажання України взяти участь у цих проектах йдеться вже понад десять років. Щоправда, поки далі побажань справа не просунулася. Адже створення таких коридорів не в останню чергу залежить від уміння і бажання політиків домовлятися на благо своєї країни.

Але ж хіба складно запропонувати Росії та Білорусі проект спільної модернізації морських портів нашого Причорномор’я? Так колись досить відсталий румунський порт Констанца перевалює нині більше вантажів, ніж всі порти України, разом узяті. Модер-нізувала його, природно, не сама Румунія, а мало не весь Європейський Союз. А хто заважає нам? Хіба не ми самі?

Ринок озброєнь: і конкуренти, і партнери

Україна була фактично рембазою всього оборонного комплексу СРСР. Тоді державна політика не дозволяла цілком зібрати танк або літак на території однієї республіки. Однак навіть при цьому в спадок Україні дісталася майже третина всього науково-виробничого потенціалу колись єдиного ВПК. Після розпаду СРСР Київ за короткий час став одним із найпомітніших гравців на ринку озброєнь. Однак Україна і тут почала програвати. Назад на позиції, буквально завойовані кількома поколіннями вітчизняних вчених, сьогодні можливо тільки з надійними партнерами. І не лише для створення ракети-носія “Зеніт”. Адже озброєнням радянського зразка користується весь пострадянський простір, а також багато інших армій світу. Саме тому Арсеній Яценюк пропонує політику співпраці у військово-промисловій політиці. При цьому він підкреслює, що не йдеться про військово-політичну та оборонну співпрацю.

До речі, партнерства на ринку озброєнь сьогодні прагнуть у всьому світі. Найсвіжіший приклад - співпраця між Бразилією і Францією. У результаті Бразилія отримала сучасну військову техніку і нові технології з їх виробництва, а Франція - 12 мільярдів доларів.

Хіба Україна сьогодні не в змозі запропонувати сусідам не менш цікаві проекти?

Арсеній Яценюк: “Ми постійно чекаємо, що нас кудись запросять приєднатися, а потім ображаємося, що не запросили. Я проти того, щоб до когось приєднуватися. Треба проявити ініціативу і самим запрошувати бажаючих. Незалежна Україна має розробити свій власний східноєвропейський проект і закріпити в ньому ініціативу за собою”.

24.09.2009Максим ДИНІН


Переглядів: 1160

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 04.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23340)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19281)
• Допомога під час карантину [967] (16410)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16175)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15908)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15801)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15753)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15722)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15717)
• Живи до ста! [965] (15601)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15552)
• Бюджет і ми… [965] (15482)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15419)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15388)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15203)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15161)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14991)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14859)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1192)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1155)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1107)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (947)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (347)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (324)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (321)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (304)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (239)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (169)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (148)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (137)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (135)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (123)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (115)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"