Рівненські місцеві районні адміністрації погрожують призупинити виконання своїх повноважень, доки не отримають належного фінансування. Немає коштів навіть на мізерні витрати. Зокрема, на господарське забезпечення у вересні з державного бюджету чиновники не отримали 153,6 тисячі гривень, у жовтні - 279,9 тисячі гривень, у листопаді - 230,7 тисячі гривень. Через заборгованість у послугах зв’язку органи виконавчої влади вже попереджені про відключення від мережі.
- З вересня практично припинено фінансування видатків адміністрацій, - коментує ситуацію голова Рівненської ОДА Віктор МАТЧУК. - Тому ми були змушені підписати колективне звернення, за моїм підписом і підписами усіх голів райдерж-адміністрацій, до Прем’єр-міністра України. Видатки, яких і так недостатньо для забезпечення функцій виконавчої влади в області, не отримуються. Попереджаємо, що просто будемо змушені заявити про тимчасове припинення здійснення повноважень місцевих державних адміністрацій, оскільки немає коштів на бензин, транспорт, відрядження, папір, зв’язок - ні на що.
Поки що виконавча влада в області не паралізована, проте вона тримається винятково на ентузіазмі керівників.
На додачу до цих неприємностей додалася ще одна. НАК “Нафтогаз України” і секретаріат Кабінету Міністрів пообіцяли звернутися до Генеральної прокуратури з проханням відкрити кримінальні справи проти керівників Кіровоградської та Рівненської областей через незабезпечення розрахунків за спожитий природний газ. Пояснюють це просто - зазначені області мають найгірші показники з розрахунків за природний газ.
На думку Віктора Матчука, у питанні розрахунків за спожитий газ набагато більше політики, ніж бажання підвищити відсоток проплат за нього. Інформація щодо 30-відсоткового рівня оплати підприємствами комунальної теплоенергетики Рівненщини, оприлюднена напередодні, не відповідає дійсності. Насправді ця цифра становить 60,8 відсотка. Між іншим, 28 мільйонів гривень, проплачені в поточному році, були зараховані в розрахунки минулого року.
Крім цього, непогашена різниця в тарифах для бюджетних установ виникла через підняття ціни на газ заднім числом.
Та головне, що облдерж-адміністрація не є господарюючим суб’єктом і НАК “Нафтогаз” продає газ комунальним підприємствам теплоенергетики, які не знаходяться в сфері управління обласних державних адміністрацій. Тож якщо у компанії є до них претензії, вони повинні звернутися до Господарського суду.